Select Page

TÜM: DÜNYADA VE YURTTA BARIŞ FELSEFESİ YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR.

TÜM: DÜNYADA VE YURTTA BARIŞ FELSEFESİ YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılında konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında “Atatürk’ün en büyük mirası olan Cumhuriyetin içeride ve dışarıda saldırı altında olduğunu” belirten CHP’li Mehmet Tüm, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kurtuluş Savaşı’nın önderi, çağdaş, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu ve partimizin ilk genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79. yılında saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyorum. Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır. Bizler, Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ülkemiz ve toplum için ne kadar önemli ve gerekli olduğunu her geçen gün bir kez daha anlıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dış konjonktürde, O’nun dünyada ve yurtta barış felsefesi yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Cumhuriyetimize içeride ve dışarıda saldırı ve tehditlerin yoğun şekilde arttığı bu günlerde, Atatürk’ün mücadele ruhuyla laik ve demokratik Cumhuriyete, kurucu değerlerimize ve özgürlüklerimize sahip çıkacak ve birlik, beraberlik ve bütünlük içinde Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Atatürk başta olmak üzere, dava arkadaşlarını, Millî Mücadele kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”​

About The Author

Leave a reply

Bizi Takip Edin!