Select Page

KALPAKSIZ KUVAYI MİLLİYECİ UĞUR MUMCU’YU SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUM.

KALPAKSIZ KUVAYI MİLLİYECİ UĞUR MUMCU’YU SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUM.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Gazeteci- Yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 25. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Akın’ın mesajı şu şekilde;

Kalpaksız Kuvayı Milliyeci, aydın, gazeteci emekten, eşitlikten, aydınlanmadan, bağımsızlıktan yana özgür ve bağımsız Türkiye sevdalısı, laik ve demokratik Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu Uğur Mumcu’nun katledilişinin üzerinden 25 yıl geçti.

Türkiye üzerinde oynanan oyunları kalemiyle açığa çıkarmaktan çekinmeyen Uğur Mumcu, araştırmacı gazeteciliğiyle karanlığın, yolsuzluğun ve kirli ilişkilerin üzerine korkusuzca giderek bizler için aydınlık ve tertemiz bir yol çizmiştir.

Uğur Mumcu ve onun nezdinde tüm gazeteci ve yazarlarımız, kalemi ile karanlığa ışık tutan birer kalemdiler. Ve bu nedenledir ki, aydınlığa tahammülü olamayacak karanlık güçlerin soğuk nefesi sürekli enselerindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başarılı çalışmalarıyla Türk halkında derin izler bırakan yurtsever, cesur ve aydınlık kalem, Cumhuriyeti, bağımsızlığı, özgürlüğü ve hukukun üstünlüğünü savunan Uğur Mumcu’yu 25. ölüm yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum. Uğur Mumcu’yu hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.

 

 

About The Author

Bizi Takip Edin!