Select Page

Hayırsever vatandaşlardan akülü araç yardımı

Hayırsever vatandaşlardan akülü araç yardımı

Yurt dışında yaşayan hayırseverler Bandırma Belediyesi koordinasyonunda Bandırma’da yaşayan engelli vatandaşlara akülü sandalye yardımı yaptı.

Belediye binasında gerçekleşen araç teslimatında Belediye Başkanı Dursun Mirza da hazır bulundu. Sosyal belediyecilik anlayışı ile her vatandaşın eşit şartlarda yaşayabilmesi için çalışmalarını devam ettirdiklerini belirten Mirza “Sosyal adaletin olduğu, herkesin fırsatlardan eşit yararlandığı, kimsenin kimseden üstün olmadığı bir ülke hayal ediyoruz. Ancak maalesef ki ülkemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın varlığı hiç de azımsanmayacak kadar çok. Bandırma Belediyesi olarak biz de üstümüze düşeni en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Günlük sıcak yemek, erzak, kıyafet, okul kıyafetleri, kitap-kırtasiye, akülü aküsüz tekerlekli sandalye desteklerimiz oluyor. Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamdan kopmamaları için de sürekli olarak akülü ve aküsüz olmak üzere tekerlekli sandalye dağıtıyoruz. Bugün dağıttığımız araçlarımız da; Hüseyin ve Nezahat Sevinç adına evlatları Mesut ve Mert başta olmak üzere hayırseverler tarafından hayır olarak yurtdışından gönderilmiştir. Resul Aydın da katkıda bulunmuştur. Hiçbir ayrım yapmadan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza araçlarımızı teslim ediyoruz. Vesile olan, katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Vatandaşlara da bir çağrıda bulunan Başkan Mirza “Biz, Bandırma Belediyesi olarak tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşamayabiliriz. Onun için, çevrenizde sandalyeye ihtiyacı olan varsa, belediyemize başvurarak bizden temin edebileceklerini kendilerine ve yakınlarına iletmenizi istiyoruz. Bandırma’da sandalye ihtiyacı olan, sosyal yaşamdan geri kalan kimse olmasın istiyoruz” dedi.

About The Author

Bizi Takip Edin!