Select Page

GAZETECİ-YAZAR ÖNDER BALIKÇI: YAZMAKTAN HİÇ YORULMADIM

GAZETECİ-YAZAR ÖNDER BALIKÇI: YAZMAKTAN HİÇ YORULMADIM

Gazeteci Yazar Önder Balıkçı’nın son kitabı “Gazetecilik Sevdam” düzenlenen söyleşi ve imza günü ile tanıtıldı.

Söyleşi – İmza Gününe Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen, Bandırma Belediyesi Başkan Yardımcıları Ozan Onur ve Mehmet Sert, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, geçmiş dönem Beledi̇ye Başkanı Sedat Pekel ve çok sayıda sanatsever katıldı.

1972 yılında gazetecilik hayatına başlayan Balıkçı’nın mesleki kariyerinde yaşadıklarını anlattığı kitabın tanıtım etkinliğinde konuşan Gazeteci-Yazar Önder Balıkçı tüm katılanlara teşekkür ederek “Bu fikri ilk paylaştığımda Gazeteci  meslektaşım Tufan Dalgıç “Ağabey bence yazma çünkü daha önünde yapacak çok haber, yazacak çok köşe yazısı, yaşanacak çok anı var” dedi. Ama benim de yaş geldi diye düşünüyorum ve bu kitabı artık çok geciktirmemem gerektiğini hissettim. Yazmaktan hiç yorulmadım, usanmadım. Meslekte geride bıraktığım 50 yılı acısıyla tatlısıyla bir kitapta toplamak istedim. Katkı sunan herkese ve kitabın basılmasını üstlenen Bandırma Belediyesine, bu organizasyonu yapan Bandırma Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün değerli çalışanlarına ve Belediye Başkanımız Sayın Dursun Mirza’ya çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar her zaman beni destekleyen değerli eşime de ayrıca huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“Gazetecilik Sevdam” kitabından dolayı Gazeteci-Yazar Önder Balıkçı’yı tebrik eden Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen; ” Önder Balıkçı uzun yıllardır tanıdığım mesleki hayatında güzel çalışmalara imza atmış, atmaya devam eden çok değerli bir arkadaşımız. Bugün burada Gazetecilik Sevdam kitabı ile buluşuyoruz. Bandırma Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal faaliyetlere önem veriyor geliştirilmesi ve çoğalması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu güzel kitabı bizlerle buluşturduğu için Bandırma’nın değerli ve başarılı gazeteci yazarı Önder Balıkçı’yı tebrik ediyor ve çalışma hayatında başarıların devamını diliyorum” dedi.


Katılımcıların Önder Balıkçı ile ilgili anılarını anlatmasıyla devam eden söyleşide, Bandırma Belediyesi tarafından basımı gerçekleştirilen “Gazetecilik Sevdam” kitabı ücretsiz olarak dağıtıldı. Program Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen’in Önder Balıkçı’ya plaket takdim etmesinin ardından devam eden imza etkinliği ile son buldu.

About The Author

Leave a reply

Bizi Takip Edin!