Select Page

FİLİPOVSKİ : ”İNSANLAR BENİ YOLDA ÇEVİREREK ÇAY ISMARLAMAK İSTİYOR.”

FİLİPOVSKİ : ”İNSANLAR BENİ YOLDA ÇEVİREREK ÇAY ISMARLAMAK İSTİYOR.”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Banvit’te Başantrenör Sasa Filipovski, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti’nin konuğu oldu.

Gazetecilerin merak ettiği soruları yanıtlayan Filipovski basketbolun yanı sıra, Bandırma’daki yaşamını anlattı. Filipovski, “Evden deniz kenarına gelerek orada yürüyüş yapmayı seviyorum. Deniz kenarına geçtiğiz gün yunus balığı gördüm. Rüzgârı da seviyorum. Özellikle psikoloji kitapları okumayı seviyorum. Birkaç kitabı bir arada okuduğum da oluyor. Okumayı sevmemim nedeni potansiyeli dışarı vurmamız için faydalı olması” dedi.

Bandırma’yı değerlendiren Filipovski, “Burada insanlar çok kibar, genç nesil İngilizce konuşuyor. İnsanlar beni yolda çevirerek çay ısmarlamak istiyor. Burada kendimi çok iyi hissediyorum” diye konuştu.

“Yeni takımla çok çalışmamız gerekiyor”

Geçen yıl Banvit’in Türkiye Kupasını kazanmasının ardından takımdan beklentinin de artığına işaret eden Filipovski, “Geçen yıl ilk defa bir kupa getirdik. İnsanların bu başarıdan dolayı gurur duymasından ayrıca mutluyum. Bütün organizasyonun iyi çalışması oldu. Hemen yeni başarılar bekleniyor ama bu yıl farklı ve yeni bir takımımız var. Bizim kötü olan yanımız, kıyaslamak. Bunu hayatımızda çok yaparız. Bu çok doğru değil. Başarıyı tabii ki tekrarlamak istiyoruz ama geçen yıl çok iyi bir takım kurduk. Furkan, NBA oyuncusu oldu. Biz bu oyuncuları tutmak isterdik ama 10 kat daha büyük bir bütçeye sahip olmamız gerekiyor. Yeni takımla çok çalışmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

About The Author

Leave a reply

Bizi Takip Edin!