Select Page

“Erdek’in marka olacak çok sayıda değeri var”

“Erdek’in marka olacak çok sayıda değeri var”

İlhan-Turan bölgesinde liman gerekli

Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, “Erdek, önemli ürünlerini artık marka durumuna getirmeli” dedi.

Erdek’te “marka” olabilecek çok sayıda değer ve ürün bulunduğuna dikkati çeken Çalık, “Marka ürünler, bir kente büyük değer katar” değerlendirmesinde bulundu.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinin, Meslek Yüksek Okulunu, Erdek-Ocaklar karayolu yakınında, denize bakan bir bölgeye taşımak istemesini çok yararlı gördüğünü belirten Çalık, “Bu bölgede yapılacak bir okul, öğrenciler için de cazibe merkezi olacaktır” diye konuştu.

Duble yapılacak bir çevre yoluyla, İlhanlar, Turanlar bölgesinde gerçekleştirilecek bir limanın, başta İstanbul olmak üzere Marmara Denizi’yle bağlantı sağlayacağı gibi Marmara Adası’na da ulaşım rahatlığı getireceğine işaret eden Çalık, şunları söyledi:

“Eğer bu gerçekleşirse, Erdek içindeki limanın yükü de azalır. Bu liman aracılığıyla gerçekleşen kamyon ve TIR trafiği, o bölgedeki limana kayacağından, burada sadece yolcu taşımacılığı olur. Tabii, bu arada Erdek’e doğalgaz geldiği takdirde ilçemizin cazibesi büyük ölçüde artar.”

Kaymakam Ekrem Çalık, Erdek’te bu yılki zeytin sezonunun verimli geçtiğini, üreticinin memnun olduğunu sözlerine ekledi.

Önder BALIKÇI

About The Author

Bizi Takip Edin!