Select Page

Kırcı Erdek Doğalgaz Çalışmalarıyla Yakından İlgileniyor

Kırcı Erdek Doğalgaz Çalışmalarıyla Yakından İlgileniyor

Erdek’e doğal gaz getirilmesiyle ilgili çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili olarak BOTAŞ Genel Müdür Burhan Özcan ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Kırcı “Bölgemiz için büyük bir önemi olan bu süreç için başından itibaren devredeyiz, çalışmaları bir an evvel bitirmek, doğal gazı kıymetli hemşirelerimizin kullanımına sunmak istiyoruz” dedi.

Erdek’e doğalgaz getirilmesiyle ilgili çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili olarak BOTAŞ Genel Müdür Burhan Özcan ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Kırcı “Bölgemiz için büyük bir önemi olan bu süreç için başından itibaren devredeyiz, çalışmaları bir an evvel bitirmek, doğalgazı kıymetli hemşerilerimizin kullanımına sunmak istiyoruz” dedi.

DOĞALGAZ HIZLA YAYGINLAŞIYOR

Yaptığı açıklamada 2002 yılında doğalgaz Türkiye’de sadece 5 ile verilirken bugün 78 il ve 280 ilçenin doğalgazın konforundan yararlandığını ve bu sayının her geçen gün arttığını söyleyen Kırcı “17/10/2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan ilçelere doğalgaz ulaştırılması amacıyla BOTAŞ Genel Müdürlüğü görevlendirildi. Buna ilişkin karar 22 Ekim 2016 tarih ve 29865 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmış ve çalışmalar başlamıştır. Bu kararın amacı doğalgazın ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefi doğrultusunda mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisansı kapsamı dışında kalan, merkez nüfusu 20.000 ve üzerindeki ilçelere doğalgaz ulaştırılmasını sağlamaktır” dedi.

İLK GÜNDEN BU YANA KONUNUN YAKIN TAKİPÇİSİYİZ

“Bakanlar Kurulu kararının hemen ardından Bandırma Gazeteciler Cemiyeti’nin konuğu olduğumuzda Erdek’e mutlaka doğalgaz getirilmesiyle ilgili olarak çalıştığımızı bu konuda parti ayrımı gözetmeksizin insanımızın refah ve mutluluğunu esas aldığımızı dile getirmiş, Erdek’e doğalgaz gelmemesi için hiçbir neden olmadığını, proje tamamlandığında turizmin daha da canlanacağını, Erdek ilçemizin böylece yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da cazibe merkezi olacağını ifade etmiştik” diyen Kırcı  devamında “16 Nisan Referandum çalışmalarımız esnasında Marmara Adası’nı ziyaretimizde de  2018 yılı içinde Erdek’e doğalgaz geleceğinin müjdesini vermiştik. Hükümetimizin nüfusu 20 binin üzerindeki ilçeleri kapsama almasından sonra konumuyla göz dolduran, kriterleri fazlasıyla karşıladığını düşündüğümüz Erdeğimiz için de girişimlerde bulunduk. Son olarak Partimizin Erdek ilçe kongresinde de belirttiğimiz gibi Erdek için yapılan analizleri tetkikleri yakından izledik, ilk günden bu yana bu konunun takipçisi olduk” dedi.

About The Author

Bizi Takip Edin!